maandag 9 januari 2012

Tekeningen

Tekening in verhouding.

Tekening meisje, niet in verhouding.

Tekening jongen, niet in verhouding

Verhoudingen van Chantal

Filmpje (traag)

Les papier maché.

Wij hebben ook nog een les moeten maken voor deze opdrachten. Wij hebben gekozen voor een opdracht van papier maché. Hier is onze les:

Lesvoorbereiding


Naam
Jantine, Aniela, Chantal
Groep
2B
ICO(Stagebegeleider)

Praktijkschool
Marnix
Groep
2B
Mentor

Activiteit
Papier maché.
Datum




Leerpunten student
1.     
2.     
3.     


Verantwoording (waarom ga je dit doen)

Beginsituatie
Beschrijf wat de leerlingen al weten, of ze er wel eens mee te maken hebben, welke leerlingen problemen hebben met dit onderwerp of met de werkvorm, …

Doelstellingen
Wat moeten de leerlingen aan het einde van de les geleerd hebben? Formuleer je doelen SMART.
Een poppetje maken van papier maché, op een fles.
Evaluatie
Benoem van elk doel hoe en wanneer je vaststelt of dit is behaald.
Nakijken.


Werkwijze en middelen (hoe en waarmee ga je dit doen)

Didactische Werkvormen
Wat doe jij?
Hoe wordt de leertijd gebruikt:
  leerkrachtgestuurd F
F leerlinggestuurd 

Wij leggen de les uit.


De leerlingen maken van papier maché een poppetje op een plastic fles.

Een voorbeeld.


Kranten, behangerslijm, fles, verf, karton, schaar, gewone lijm.
Leeractiviteiten
Wat doen de leerlingen?
Instructie-middelen
Welke middelen gebruik jij?
Leermiddelen
Welke middelen gebruiken de leerlingen?


Organisatie (Aan welke praktische zaken moet je denken bij de uitvoering; maak eventueel een schets van de ruimte)

Vooraf
Wat moet klaarliggen? Waar kunnen leerlingen spullen zelf pakken?
We hebben kranten en flessen, behangerslijm is gemaakt, verf is pas voor een les later.


De kinderen pakken karton, schaar en lijm.



Alles wordt opgeruimd en de poppetjes leggen we te drogen.
Tijdens
Moet de organisatie aangepast worden? Waar leggen de leerlingen hun product?
Na afloop
Zorg een rustige overgang naar de volgende les. Wie ruimt wat op? Waar moeten leerlingen gaan zitten?

Lesopbouw
(wat ga je precies doen)


Keuze lesmodel
X
Didactische Analyse

Activerende Directe Instructie

Ander model, namelijk:


benoem hieronder in de eerste kolom
de fasen die horen bij het gekozen lesmodel
Aanvullende vakdidactische eisen
·        
DA
ADI
1 Inleiding

2 Kern

3 Afsluiting
1 Terugblik
2 Oriëntatie
3 Uitleg
4 Begeleide inoefening
5 Zelfstandige verwerking
6 Evaluatie

continu: REFLECTIE



lesfase
tijd
activiteit
Inleiding




Kern









Afsluiting






We leggen uit dat je met kranten en behangerslijm hele leuke dingen kunt maken. We vertellen hoe je dat kan doen, en laten een voorbeeld zien die al gemaakt is. Als we het voorbeeld laten zien leggen we uit hoe we het gedaan hebben. Zo is het visueel voor de kinderen. Na de uitleg krijgen alle kinderen een paar kranten en per tweetal een bak behangerslijm.

De kinderen gaan aan de slag. Ze maken van de kranten, met behulp van de lijm, een poppetje om een fles heen. Ze moeten een stuk krant vol met lijm smeren, en op de fles plakken. Als de hele fles vol zit, met verschillende lagen, mogen ze de fles laten drogen. Ondertussen gaan ze van karton een hoofd, armen en benen maken. Dit doen ze met verschillende kleuren karton en ze moeten goed kijken of het een beetje in verhouding is met de fles, niet dat er op de fles een heel klein, of juist heel groot, hoofd zit. Als ze gedaan hebben mogen ze ook dit laten drogen. Een les later gaan we verder, als de fles droog is. Ze moeten een manier vinden om de benen, het hoofd, en de armen vast te maken aan de fles. Dit kunnen ze doen met lijm, plakband, of iets anders creatiefs.

We laten zien hoe verschillende popjes geworden zijn. Als we dat gedaan hebben zetten we ze verspreid in het lokaal neer. Alles mag weer worden opgeruimd en iedereen gaat weer op hun plek zitten.


woensdag 9 november 2011

Eerste les: Kindertekeningen en lichaamsverhoudingen

Vandaag hebben we les gehad over tekeningen van kinderen. Hierin hebben wij de verschillende fases gezien. Ook hebben wij opmetingen gedaan van het lichaam. Zo hebben wij ontdekt dat een duim 9x in de lengte van de arm past; Een voet is net zo groot als je onder arm; en je lengte van kop tot teen is net zo lang als van vinger tot vinger. Deze metingen gaan wij in de komende lessen toe passen in tekeningen.


Opdracht voor stage:

Laat de kinderen tekeningen maken, van wat zij leuk vinden. Hierin moet een poppetje/mensje te zien zijn.